تبلیغات
بصیرت و صبر - هتاكان عاشورا مصداق محارب هستند

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 11 دی 1388

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس قوه قضائیه گفت: كسانی كه در روز عاشورا با سنگ و قمه به مردم حمله ‌كرده و اموال عمومی را تخریب كرده‌اند، مصداق محارب هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی:
هتاكان عاشورا مصداق محارب هستند

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس قوه قضائیه گفت: كسانی كه در روز عاشورا با سنگ و قمه به مردم حمله ‌كرده و اموال عمومی را تخریب كرده‌اند، مصداق محارب هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در حاشیه معارفه رئیس جدید موسسه آموزش و پژوهش قضا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به حرمت‌شكنی‌های صورت گرفته در روز عاشورا اظهار داشت: قطعا حرمت‌شكنی‌ها و حمله به عزاداران حسینی كه توسط عده‌ای آشوبگر و شرور صورت گرفته بی‌پاسخ نمی‌ماند.
وی ادامه داد: امروز ماهیت این افراد برای ملت ایران مشخص شده است، این افراد نشان دادند كه دشمنان انقلاب اسلامی و دشمنان دین اسلام هستند.
معاون اول رئیس قوه قضائیه اضافه كرد: اینها كسانی هستند كه دشمنی با ارزش‌های انقلاب و اسلامی دارند و این را می‌توان از شعارهای آنها فهمید، آنها در شعارهایشان به ولایت فقیه، رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) اهانت می‌كنند و براندازی نظام بر زبانشان بود.
رئیسی با بیان اینكه ولایت جان این كشور و جان مردم است، تصریح كرد: ولایت امروز هویت اصلی انقلاب اسلامی است و عمود اصلی خیمه این نظام است و این دشمنان اسلام و اسلامیت نظام را نشانه گرفته‌اند.
وی با اشاره به حمایت بیگانگان از این آشوبگران خاطرنشان كرد: امروز رئیس جمهور آمریكا، انگلیس، منافقان و تمام دشمنان اسلام از آنها حمایت می‌كنند و به راستی باید گفت كه امروز تمام ملت كفر در برابر اسلامیت این نظام ایستاده‌اند و البته اینها عزم و استواری ملت ایران را تجربه‌كرده‌اند.
معاون اول رئیس قوه قضائیه اضافه كرد: مگر اینها استواری ملت در برابر منافقان را فراموش كرده‌اند كه قصد داشتند با حمایت همین غربی‌ها به جمهوری اسلامی خدشه وارد كنند، ولی امروز به زباله‌دان تاریخ انداخته شده‌اند و امروز كسانی كه از تیغ عدالت فرار كردند و به غرب پناهنده شده‌اند به وضعیتی افتاده‌اند كه كسانی كه داعیه مبارزه با آمریكا را داشته‌اند امروز سرباز با لباس آمریكایی‌ها هستند و رسما برای آمریكا جاسوسی می‌كنند.
رئیسی با بیان اینكه مردم به وظیفه خود در ارتباط با هتك حرمت در روز عاشورا به خوبی عمل كرده‌اند، خاطرنشان كرد: مردم در جریان دیروز و حضور در راهپیمایی بصیرت و ایستادگی خود را نشان داده‌اند و نشان داده‌اند كه ولایت در حقیقت با گوشت و پوست آنها آمیخته شده است.
وی با بیان اینكه در برخورد با هتاكان كوچك‌ترین غفلت جایز نیست، تصریح كرد: ما به عنوان دستگاه قضایی مصممیم با آشوبگران برخورد كنیم و خوشبختانه در این مورد ما نص صریح قانون را داریم.
وی گفت: كسانی كه در روز عاشورا با سنگ و قمه به مردم حمله‌ كرده‌ و بین مردم به ایجاد رعب و وحشت پرداخته و اموال عمومی را تخریب كرده‌اند مصداق محارب هستند و ما در این مواقع قانونمان گویا است و همچنین تجربه برخورد با منافقان در این كشور وجود دارد.
رئیسی تاكید كرد: دشمن بداند با كشته‌سازی و ساختن كشته‌هایی كه بتواند به خیال باطل خود در افكار دنیا این فتنه‌ای كه ایجاد شده است را مدیریت كند به نتیجه نمی‌رسد.
معاون اول رئیس قوه قضائیه ادامه داد: ممكن است این نسخه آنها در كشورهای دیگر جواب دهد، ولی اشتباه آنها این است كه فكر می‌كنند در جمهوری اسلامی نیز این توطئه جواب می‌دهد.
وی ادامه داد: نسخه‌ای در كشورهای دیگر با جنگ نرم، كودتای مخملی و انواع حیله‌ها عملی شد در جمهوری اسلامی ایران جواب نمی‌دهد و این اشتباه اساسی این دشمنان است، آنها نه رهبری و نه مردم را می‌شناسند و از عزم راسخ این مردم بی‌خبر هستند و به امید خدا به آنها ثابت می‌شود كه اشتباه كرده‌اند.
برچسب ها: هتاكان عاشورا مصداق محارب هستند، بصیرت،
ارسال توسط سین.راد
آرشیو مطالب
نظر سنجی
من چقدر باحالم؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar