تبلیغات
بصیرت و صبر - حدادعادل: بصیرت مردم بیشتر از برخی نخبگان است

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 10 دی 1388
رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینكه برخی از نخبگان به دلیل نداشتن بصیرت در حوادث اخیر مردود شدند گفت: بصیرت مردم بیشتر از بصیرت برخی نخبگان است.
حدادعادل: بصیرت مردم بیشتر از برخی نخبگان است

خبرگزاری فارس: رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینكه برخی از نخبگان به دلیل نداشتن بصیرت در حوادث اخیر مردود شدند گفت: بصیرت مردم بیشتر از بصیرت برخی نخبگان است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس غلامعلی حداد عادل رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی كه صبح امروز پنجشنبه در هفدهمین مجمع عمومی انجمن پزشكان ایران سخن می‌گفت: ضمن تاكید بر كسب بصیرت اظهار داشت: مقام معظم رهبری به نخبگان و آحاد ملت توصیه كرده است كه به دنبال كسب بصیرت باشند.
وی با بیان اینكه بصیرت یك مفهوم و اصطلاح قرآنی است و در احادیث و معارف اسلامی به آن اشاره شده، افزود: امام سجاد (ع) بصیرت در وجود حضرت ابوالفضل را مهمتر از شجاعت ایشان می‌دانست.
حدادعادل با اشاره به حوادث بعد از انتخابات ادامه داد: در فتنه اخیر مقام معظم رهبری تاكید كردند كه در جنگ نرم، بصیرت سلاح و سپر مقابله با دشمن است و اگر در جنگ سخت سلاح مقابله تجهیزات نظامی باشد قطعا در جنگ نرم بصیرت بهترین سلاح برای دفاع است.
این نماینده مجلس با بیان اینكه رفتار معاویه با حضرت علی (ع) تا قبل از جنگ صفین یك جنگ نرم بود، تصریح كرد: اگر مردم آن زمان بصیرت داشتند كار به جنگ صفین نمی‌كشید چرا كه برخی از مردم آن زمان بصیرت نداشتند و نمی‌توانستند حق را از باطل تشخیص بدهند.
حدادعادل با بیان اینكه انسانهای بی‌بصیرت به سرعت فریب می‌خورند و امور كم اهمیت را به امور كلی و پر اهمیت ترجیح می‌دهند، تصریح كرد: كسانی كه بصیرت داشته باشند منافع دیگران را بر منافع خودشان ترجیح نمی‌دهند.
رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینكه برخی‌ها قبل از انتخابات دم از خط امام می‌زدند و حتی جنبش به اصطلاح سبز را با سمبل امام و خط امام معرفی می‌كردند، اظهار داشت: در حوادث بعد از انتخابات دیدیم كه مدعیان دروغین خط امام زیر پرچم كسی سینه زدند كه امام آن را طرد كرده بود و این یك تناقض است.
وی با بیان اینكه انسان بصیر قبل از اینكه انتخابات به اتمام نرسد خود را پیروز معرفی نمی‌كند تاكید كرد:‌باید به برخی از آقایان گفت با فرض اینكه ادعای شما درست باشد سوال ما این است كه شما چگونه در حین برگزاری انتخابات ادعای پیروزی در انتخابات را می‌كردید.
حدادعادل با تاكید بر اینكه هیچكس در فتنه بودن حوادث بعد از انتخابات شك ندارد خاطرنشان كرد: سرمایه بزرگ ملت ایران حكومت و رهبری قدرتمند است كه مردم به آن علاقه‌مندند و ما باید از این ظرفیت استفاده كنیم و فهم و تحلیل درستی از وضعیت كشور داشته باشیم.
حداد عادل با بیان اینكه برخی از مردم به صورت غریزی بصیرت دارند تاكید كرد: باید گفت كه در حوادث بعد از انتخابات برخی از مردم از نخبگان بصیرت بیشتری داشتند و آن را در عمل نشان دادند اما برخی از خواص مردودی به اندازه مردم بصیرت نداشتند.
برچسب ها: بصیرت، حدادعادل: بصیرت مردم بیشتر از برخی نخبگان،
ارسال توسط سین.راد
آرشیو مطالب
نظر سنجی
من چقدر باحالم؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar